من گی هستم ولی ایرانی نیستم

یاشار علی / عکس / :

وقتی من به مردم میگویم که من یک ایرانی و یک گی هستم,غالبا آنها از من میپرسند که آیا والدینم هم این موضوع را میدانند و اگر آنها از این موضوع مطلع هستند,عکس العمل شان در برابر من چیست؟
من 9 سال پیش برای والدینم علنی سازی کردم و آنها از هویت و گرایش جنسی من آگاه شدند و در ابتدا برایم یک ایمیل از ایران فرستاند که : …دانستن این خبر برای یک پدر و مادر ایرانی بسیار دردناک است ولی با این همه ما ترا عاشقانه دوست داریم.
این ایمیل مرا متعجب کرد و من از این برخورد آنها خیلی خوشحال شدم چونکه واکنش آنها در برابر من,دور از انتظارم بود.اما این خوشحالی زیاد دوام نیاورد چرا که والدینم درست در روز بعد, ایمیل دیگری را هم برایم فرستادند که :…ما تحت هیچ شرایطی نمیتوانیم راجع به این موضوع با کسی از دوستان و فامیل صحبت کنیم و تو هم نبایستی با هیچ یک از بستگان نزدیک و دوستان خانوادگی و آشنایان مقیم آمریکا در باره این موضوع صحبت کنی چراکه اینکار عواقب بدی در پی خواهد داشت.
در ابتدا من از این صحبت آنها چندان ناراحت نشدم و دلم خوش بود که دانستن خانواده و برخی دوستان بسیار نزدیکم,برای من کفایت خواهد داشت اما کم کم احساس کردم که هویتم در حال از دست رفتن است چراکه آنها باعث زندانی شدن من در یک چهار دیواری شده بودند و من اجازه علنی سازی برای هیچ کسی از آشنایان را نداشتم و بایستی خودم را در زندانی که والدینم به آن اصرار می ورزیدند,مخفی میکردم.
یکسال و نیم بعد من برای مراسم عروسی خواهرم به ایران آمدم و در برابر سوالهای متعدد آنها در باره آینده و انتخاب همسر,تنها به جواب سربالا دادن اکتفا کردم و سنگین بودن مشغله کاری و تحصیلی ام را بهانه آوردم.اما انکار هویت واقعی و مخفی کردن گرایش جنسی ام باعث بروز آزار روحی و روانی در من شده بود.
چند سال بعد در یک مهمانی,یکی از آشنایان نزدیک,مجددا در مورد آینده و ازدواج کردن,مرا سوال پیچ نمود ولی اینبار تصمیم گرفتم که از هویتم دفاع کنم و خودم را از زندان ساخته شده والیدنم بیرون آورم.برای همین با صراحت به او عنوان کردم که من یک همجنسگرا هستم و دوست ندارم که با هیچ دختری ازدواج نمایم.
فردای همان روز,والدینم به من زنگ زدند و با عصبانیت,بابت کاری که در آن مهمانی کرده بودم از من توضیح خواستند.آنها حتی سرزنشم کردند که چرا در شرایطی که هیچ هتروسکچوالی به توضیح هویت جنسی خود اقدامی به عمل نمی آورد,برعکس من مدام اصرار برای نشان دادن هویت جنسی ام برای دیگران دارم.
من در آمریکا,دوستان ایرانی همجنسگرای زیادی دارم و آگاه هستم که آنها زندگی دوگانه ای را انتخاب نموده اند و همیشه احساس غرور میکردم که والیدنم از هویتم آگاه هستند اما بعد ها فیمیدم که من هم با این دوستان,تفاوت چندانی نداشتم و بایستی بنا به درخواست والدینم,در یک زندان پنهان کاری,خودم را مخفی نگه میداشتم.در واقع آنها مرتب به من گوشت زد میکردند که تمام این پنهان کاری ها برای در امان بودن و ترد نشدن خودم بود اما من خیلی زود فهمیدم که تمامی این کارها برای امنیت و ترد نشدن و عدم شرمسار شدن خودشان در برابر فامیل و دیگر دوستان نزدیک بود.
آیا من حق ندارم که دچار سردرگمی شوم؟در تمام دوران بزرگ شدنم,بارها و بارها والدینم به من اصرار میکردند که فردی راستگو و صادق باشم و دروغ گفتن را بدترین کار ممکن میدانستند اما امروز آنها از صداقت و راستگویی من ناراحت میشوند.
اگرچه من والدینم را درک میکنم و میدانم که سن بالای آنها این اجازه را نخواهد داد تا مرا بخوبی درک نمایند.آنها همیشه به من عشق میورزند و مرا مورد توجه قرار میدهند اما برای احترام به هویت واقعی ام,آنها هیچ واکنش مثبتی از خود نشان نمیدهند.
یک روز صبح در فیس بوک,دوست آمریکایی ام را دیدم که به همراه دوست پسر اش در مهمانی عروسی خواهرش شرکت کرده و در تمام عکسها,آنها در حال خندیدن و خوشحالی بودند.خوب من به یادمهمانی مشابه خودم بودم و از اینکه نمیتوانستم همانند آنها خوشحال باشم و این موضوع مرا آزار میداد و دچار حسرت میکرد.
اما من بالاخره تصمیم را گرفتم و کارم را در خلیج رها کردم و به شهر لس آنجلس بر گشتم.من بایستی مسئولیت زندگی خودم را برعهذه میگرفتم و این حق من بود که در سن 31 سالگی, هر آنچه را که دوست داشتم و برای شاد زندگی کردنم لازم بود را انتخاب میکردم و این را به والدینم تذکر دادم.
اما والدینم مجددا اصرار ورزیدند که تمام احتیاط کاری های که آنها توصیه میکنند,فقط برای این استکه آنها نگران من هستند و دوست ندارند که من متحمل حادثه بدی شوم.اما من فهمیدم که آنها در واقع نگران خود و زندگی خودشان بودند نه من.آنها همچنین,این کارم را یک سرکشی و نافرمانی مقتضی سنم دانستند.
به هر حال,من تصمیم خودم را گرفته ام و شاید آنها کار مرا نوعی نافرمانی و عصیان بدانند اما من فقط آنچه را که والدینم در دوران رشد و نمو به من گوشتزد نموده اند را به انجام خواهم رساند.آنها به من یاد دادند که همیشه راستگو و صادق باشم و حقیقت را دوست بدارم و من نیز همین کار را ادامه خواهم داد,چه در مورد زندگی اجتماعی ام و چه در زمینه هویت و گرایش جنسی خاصی که دارم.
من یک گی هستم و این با ایرانی بودن من سازگار نیست و اگر میخواهم ایرانی بودنم را نگه دارم بایستی گی بودنم را کنار بگذارم.اما قبل از هر چیز ابتدا میخواهم در باره هویتم و گرایش جنسی ام صادق و راستگو باشم. 

http://www.huffingtonpost.com/yashar-hedayat/losing-my-identity-only-g_b_935549.html

Advertisements

دربارهٔ ebibluenews1

من یک همجنسگرا هستم و از بابت آن افتخار میکنم.
این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

7 پاسخ برای من گی هستم ولی ایرانی نیستم

 1. یه در به در مثل بقیه! :گفت

  کلا علنی کردن این موضوع هیچ فایده ای نداره، 3 سال پیش این موضوع رو به خانواده گفتم و خدا رو شکر خوب با این قضیه کنار اومدن ، شاید هم هنوز باورشون نشده.به هر حال ازتنهایی هام که کم نکرد تازه رفت واومدم رو تابلو تر کرد!تازه باید حواسم رو جمع کنم جلو خانواده با یه پسر زیاد گرم نگیرم.(تازه من تو یه خانواده روشنفکرم وای به حال بقیه)
  بقیه هم (منظورم کسایی هست که دیگه آخر رفیقن) اولش مثل روشنفکرا سر تکون میدن ولی از فرداش عوض شدن رفتارشون اونقدر تابلو هست که تو نگاه اول از کردت پشیمون میشی!!!
  خلاصه تجربه شخصی من اینه که از استریت ها باید این موضوع رو غایم کرد چون محاله درکش کنن !
  به کسایی که هنوز این کارو نکردن و قصدش رو دارن هم توصیه می کنم این کارو نکنن.

  • ebibluenews1 :گفت

   سلام دوست عزیز…
   ببخشید اگه دیر جواب دادم به پیامتون…کاملا میتونم درک کنم که منظور تون چیه.راستش علنی کردن هویت جنسی کار خیلی خطرناکیه و نمیشه از کسی چنین توقعی رو داشت و به نظر من هم لزومی به اینکار نیست,مخصوصا وقتی نسبت به دگران مطکئن نیستیم…خود من بابت همین اشتباهی که کردم,چند تا از بهترین دوستانم رو از دست دادم…این صفحه فیس بوکی منه که خبرهای اینجا رو عینا منتشر میکنه…ممنون میشم http://www.facebook.com/pages/Ebi-blue-news/166019036763479 یه سری بزنین…موفق و پیروز باشین…

 2. ام... :گفت

  دلم خیلی گرفت … آخه منم یک پسر17 ساله گی هستم …

 3. waker103 :گفت

  سلام
  بیشتر مطالب وبتون رو خوندم
  خیلی عالی بود و تا حدودی بهم کمک کرد.
  من از همه شرایط فعلیم به غیر از یه مورد راضی هستم
  البته فعلا ، حالا نمیدونم آینده چی پیش میاد.
  من خیلی وقته که خودم رو شناختم و گرایشم رو ازش اطلاع دارم ، ولی خب درست نمیدونستم چیه و بعد ها توی 14 و 15 سالگی متوجه شدم که من چی هستم و دلیل این نوع رفتار و عواطف و احساسات متمایز نسبت به بقیه هم سن و سالام چیه.
  خب بگذریم.
  مشکلی که دارم توی ارتباط با بقیه هم نوعان خودم هست.
  الان که دقت میکنم ، میبینم یه جوری خودم رو محدود کردم که حتی نمیتونم به چیزهایی که دوست دارم برسم.
  من نمیدونم که چطور باید به کسی که بهش علاقه دارم احساسم رو بیان کنم و ترس از این دارم که اگر متوجه نوع خاص گرایش من بشن باز هم با این مساله کنار میان یا نه
  باز هم توی شهرهای بزرگ مثل تهران افراد همجنسگرا شرایط بهتری رو تجربه میکنن ، چه بسا افراد همجنس باز هم از این موقعییت سوء استفاده میکنن.
  اما توی محیط های بسته و شهرهای کوچکتر به خاطر نوع فرهنگ غالب و دیدگاه به شدت منفی تر نسبت به محیطهای دیگه کار سختی پیش رو هست.
  متاسفانه اینترنت هم جایگاه مناسبی برای برقراری و ایجاد رابطه نیست.
  بیشتر افراد توی نت بیشتر به دنبال ارضای جسمشون هستن و بیشتر غیر همجنسگرا
  نمیدونم این همه همجنسگرایی که دارن فریاد میزنن کجا هستن.
  خیلی تنهایی داره اذیتم میکنه
  نمیخوام به خاطرنوع گرایشم تا آخر عمرم تنها بمونم
  شبها به خاطر همین فکر نمیتونم بخوابم.
  دیگه داره حالم از مقایسه خودم با بقیه هم سن و سالهام که دگر جنسگرا هستن و وابط زیادی توی زندگیشون دارن به هم میخوره.
  لطفا اگر میتونید راهنماییم کنید.
  ممنون میشم ازتون
  (من نمیدونستم این پیغام رو باید کجا قرار بدم ، ببخشید که جای مناسبی نیست ، اگر براتون امکان داره جواب این پیغام رو از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید.
  متشکرم)

 4. یسیسی :گفت

  سلام گی کار مزخرفی است البته نظر من است چون اقا ما تشنه هستیم 2لیوان اب جلو ماست یکیش اب تمیز ودیگری مخلوطی از مدفوع خوب چرا باید ما اب کثیف رابرداریم گی هم لیوان کثیف است باتشکر بای

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s